آسيب حسن فتحی کارگردان شهرزاد ترانه علیدوستی

آسيب: حسن فتحی کارگردان شهرزاد ترانه علیدوستی سریال شهرزاد مصطفی زمانی علی نصیریان شهاب حسینی شبکه خانگی علیدوستی بازیگران داستان

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری موسیقی سنتی، احیاگر ادبیات کهن کشور عزیزمان ایران / علی زندوکیلی

همیشه کلام موسیقی سنتی با تاثیر بر احساسات و عواطف انسان، عوض کردن خودش را ایجاد می کند، این نوع موسیقی با ادبیات کهن کشور عزیزمان ایران عجین هست. علی زند وک

موسیقی سنتی، احیاگر ادبیات کهن کشور عزیزمان ایران / علی زندوکیلی

علی زندوکیلی: موسیقی سنتی، احیاگر ادبیات کهن ایران

عبارات مهم : ایران

همیشه کلام موسیقی سنتی با تاثیر بر احساسات و عواطف انسان، عوض کردن خودش را ایجاد می کند، این نوع موسیقی با ادبیات کهن کشور عزیزمان ایران عجین است.

علی زند وکیلی، خواننده و کارشناس موسیقی سنتی گفت: شعر مانند یک فیلم نامه یا دیالوگ یک بازیگر است و مخاطب، کلام بازیگر را با چشم و گوش مشاهده می کند، می بیند و هر لحظه کلام موسیقی سنتی بوده که با تاثیر بر احساسات و عواطف انسان، عوض کردن خودش را ایجاد می کند و این نوع موسیقی با ادبیات کشور عزیزمان ایران عجین است.

زند وکیلی ادامه داد:  شعرهای خود را از میان آثار بزرگانی چون مولانا، خیام، حافظ و فردوسی و شاعران معاصر همچون فروغ فرخزاد، شاملو و اخوان ثالث گزینش می کنم.

زندوکیلی افزود: آهنگ سازی که با ادبیات آشنا باشد آشنایی کافی روی کلام خواهد داشت و جهت هر دستگاهی با توجه به عنوان و کلام و محتوا، شعر را گزینش خواهد کرد.

وی در شیوه آواز خواندن، یادگیری ردیف را مهم دانست و به گروه تحریریه سایت گفت:  هنگامی که حروف الفبا را به خوبی بشناسیم و از ادبیات استفاده کنیم، به خوبی صحبت خواهیم کرد و مقاله  خواهیم نوشت و با دانستن حروف الفبا، جادویی بر قدرت کلام خواهیم داشت و یادگیری ردیف نیز به همان اندازه جهت یک خواننده یا نوازنده مهم است.

زند، شاخصه ماندگار شدن موسیقی را در سوژه ها و تفاوت ها دانست و در ادامه گفت: وقتی کاری اجرا شود که جهت شرایط فعلی جامعه و مخاطب مناسب باشد و آن را  تحت تاثیر قرار بدهد و در واقع خبر خوبی داشته باشد از نظر عاطفی، احساسی و اجتماعی ماندگار خواهد شد.

زند وکیلی اشاره کرد: در بخش آواز، تقلید شاگرد از استاد تازمانی مناسب است که تقلید باشد یعنی جهت رشد و به کارگیری و استفاده از تکنیک ها و فارغ از تخریب شخصیت فرد مهم صورت پذیرد.

زند وکیلی، موسیقی پاپ را مردمی دانست و گفت:  طبق شرایط جامعه، موسیقی خوب در هر ژانری عالی است و موسیقی که موثر باشد و بتواند ذهن یک فرد عادی را که شناختی از موسیقی ندارد، تحت تاثیر قرار دهد، خوب است.

موسیقی سنتی، احیاگر ادبیات کهن کشور عزیزمان ایران / علی زندوکیلی

واژه های کلیدی: ایران | موسیقی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz