آسيب حسن فتحی کارگردان شهرزاد ترانه علیدوستی

آسيب: حسن فتحی کارگردان شهرزاد ترانه علیدوستی سریال شهرزاد مصطفی زمانی علی نصیریان شهاب حسینی شبکه خانگی علیدوستی بازیگران داستان

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری مردم از قسمت ۱۸ به بعد سريال پدر زیاد غافلگیر می‌شوند ، شخصيت آرام ل

بازیگر سریال پدر گفت: قسمت اول سریال پدر به شکلی است که گویی قسمت آخر است یعنی قصه از آخر به اول روایت شده است هست. نمی‌توان گفت قسمت آخر مخاطب را غافلگیر نخواه

مردم از قسمت ۱۸ به بعد سريال پدر زیاد غافلگیر می‌شوند ، شخصيت آرام ل

شخصيت آرام ليلا بعد از ازدواج با حامد به من شبيه تر است/مردم از قسمت ۱۸ به بعد سريال پدر زیاد غافلگیر می شوند

عبارات مهم : سریال

بازیگر سریال پدر گفت: قسمت اول سریال پدر به شکلی است که گویی قسمت آخر است یعنی قصه از آخر به اول روایت شده است هست. نمی توان گفت قسمت آخر مخاطب را غافلگیر نخواهد کرد، ولی از قسمت ۱۸ سریال پدر به بعد مخاطب با داستان های متفاوتی روبرو خواهدشد.

به گزارش میزان، ریحانه پارسا بازیگر جوان تئاتر و تلویزیون هست، وی در رشته تئاتر تحصیل کرده است و در عکاسی نیز تخصص دارد.

او در سریال پدر به عنوان شخصیت مهم این سریال با نام لیلا ایفای نقش می کند. ریحانه پارسا از میان ۲۵۰ دختری که جهت بازی در شخصیت لیلا از آنها آزمون گرفته شده است بود جهت بازی در این سریال پذیرفته شده است هست. به همین مناسبت خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، گفت و گویی را با ریحانه پارسا شخصیت مهم سریال پدر که این شب ها از شبکه دوم سیما روی آنتن می رود ترتیب داده هست، که در ادامه خواهید خواند:

مردم از قسمت ۱۸ به بعد سريال پدر زیاد غافلگیر می‌شوند ، شخصيت آرام ل

چگونه به عنوان بازیگر سریال پدر گزینش شدید؟

پارسا: رشته من بازیگری است و زمانی که عوامل سریال پدر به دنبال بازیگر نقش مهم از طریق آزمون بودند جهت نقش مهم آزمون دادم و پذیرفته شدم.

بازیگر سریال پدر گفت: قسمت اول سریال پدر به شکلی است که گویی قسمت آخر است یعنی قصه از آخر به اول روایت شده است هست. نمی‌توان گفت قسمت آخر مخاطب را غافلگیر نخواه

چه کسانی از شما جهت بازی در نقش لیلا آزمون گرفتند؟

پارسا: بهرنگ توفیقی و حامد عنقا.

چگونه جهت بازی در این سریال به توافق رسیدید؟

پارسا: هفته آخر پیش تولید سریال پدر بود که با من تماس گرفته شد، پای توافق نشستیم و قرارداد بستیم. مدت وقت پیش تولید کم بود ولی فیلمبرداری مدتی طولانی داشت.

مردم از قسمت ۱۸ به بعد سريال پدر زیاد غافلگیر می‌شوند ، شخصيت آرام ل

عوامل مهم سریال پدر از جمله کارگردان و نویسنده بسیار با اخلاق و حرفه ای بودند و در کار تعامل و ارتباط خوبی برقرار می کردند و مثل پدر بالای سر من بودند، به همین خاطر نتیجه این سریال درست از آب در آمد، سریال پدر جهت من به عنوان جوانی که بازی اولم را در محیط حرفه ای شروع کرده ام عالی ترین وقت محسوب می شد. به خاطر سابقه کاری که بهرنگ توفیقی و حامد عنقا دارند طبیعی است که فضایی خوب و حرفه ای در تولید رقم بخورد. از حق نگذریم این دو هنرمند مرا سکانس به سکانس راهنمایی کردند و این جهت من تجربه بسیار خوبی بود.

در ابتدا بعد از خواندن متن چگونه وارد دنیای شخصیت لیلا و زندگی او شدید؟

بازیگر سریال پدر گفت: قسمت اول سریال پدر به شکلی است که گویی قسمت آخر است یعنی قصه از آخر به اول روایت شده است هست. نمی‌توان گفت قسمت آخر مخاطب را غافلگیر نخواه

پارسا: روزی که جهت آزمون نقش لیلا رفتم، متن سریال پدر به من داده شد، آن را خواندم و راجع به شخصیت لیلا با حامد عنقا صحبت کردم. من یا هرکس دیگری که می خواست شخصیت لیلا را بازی کند باید دو توصیه را جهت بازی در نظر می گرفت. یک توصیه شور و انرژی پیش از ازدواج در لیلا و توصیه دوم زندگی و تحول بعد از ازدواج با حامد. بازیگر باید این دو شاخصه را به شکلی بازی کند که به خوبی از نظر مخاطب باورپذیر شود و به عبارتی درست از آب در آید. با در نظرگرفتن این که نقش لیلا از شخصیت من دور نیست و از نظر سنی به من نزدیک است چنین شخصیتی جهت من قابل درک بود .

شخصیت لیلا چقدر به شما نزدیک هست، آیا شباهتی به شما دارد؟

مردم از قسمت ۱۸ به بعد سريال پدر زیاد غافلگیر می‌شوند ، شخصيت آرام ل

پارسا: شخصیت لیلا دو بعد دارد. یک بعد آن شخصیت پر انرژی و بازیگوش که به قبل از ازدواج بر می گردد و بعد دیگر به بعد از ازدواج و شخصیت تحول یافته و آرام او مربوط می شود. فکر می ‍کنم بعد دوم و شخصیت بعد از ازدواج لیلا به من نزدیک تر است.

تا امروز استقبال مخاطبان و بازخوردها نسبت به سریال پدر چگونه بوده است؟

پارسا: خبر هایی که دریافت کرده ام مثبت بوده، کسانی هم که حتی تیزر کار را دیدند دوست داشتند. فرم قصه سریال “پدر” به گونه ای است که در قسمت ابتدایی سریال آخر آن مشخص است ولی با سیر روند داستان که قسمت به قسمت طی می شود، مخاطبان با سوالات و جذابیت هایی احاطه می شوند که باعث دنبال کردن آنها جهت رسیدن به جوابهایشان است.

روند تولید هر سریالی ممکن است مشکل های خود را داشته باشد ولی معمولا سریال های مناسبتی به علت رساندن اثر به وقت پخش، کار و مشکل بیشتری را در تولید و جهت عوامل به همراه دارد. یکی از این سریال ها که قرار بود مناسبتی باشد و تا دقیقه نهایی قبل از ماه مبارک رمضان قرار بود در این ماه پخش شود سریال پدر بود ولی این اتفاق نیفتاد. از مشکل هایی که در وقت تولید سریال با آن روبرو بودید برایمان بگویید.

پارسا: سریال پدر قرار بود در ماه مبارک رمضان پخش شود، بنابراین به شکل سخت و طاقت فرسا کار می کردیم یعنی روزی ۱۸ ساعت فیلمبرداری انجام می شد جهت این که سریال را به ماه رمضان برسانیم، این روند تا دو روز قبل از ماه رمضان ادامه داشت. شرایط سخت فیلمبرداری جهت عوامل به علت این که تجربه کار در گذشته را داشتند عادت بود ولی جهت من که نخستین تجربه بازیگری ام بود استرس زا و سخت بود. در چنین شرایطی ولی همه عوامل دلسوزانه و گرم و صمیمی در کنار هم کار می کردند. یعنی خستگی وجود داشت ولی به علت انرژی جمع همه حال خوبی داشتند.

در کنار این مسئله حضور کارگردان و تهیه کننده ای مثل بهرنگ توفیقی و حامد عنقا نیز سر صحنه در رفت و آمد بودند و مثل یک استاد به عوامل کمک می کردند، آن قدر خوب مدیریت داشتند که به من با سن و سال کمم چگونه کار کردن را یاد به خوبی یاد دادند.

شما در مسیر شروع بازیگری با تیم خوبی کار کردید. تیمی که بی شک با آموزه هایی که از آنها آموخته اید در ادامه راهتان نیرومند تر، محکم تر و با علم زیاد به جلو می روید. چه آینده ای جهت خود ترسیم می کنید؟

پارسا: هر لحظه نخستین تجربه ها به یاد آدم می ماند. نمی دانم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد ولی بسیار تجربه خوبی با سریال پدر برایم رقم خورد که می تواند در ادامه راه بازیگری ام تاثیرگذار باشد.

برای نظر دادن راجع به بازیِ من به عنوان شخصیت لیلا هنوز سریع هست. مخاطبان باید دو هفته دیگر صبر کنند و آن وقت راجع به بازی ام نظر دهند چون این شخصیت دارای ابعاد و شاخصه های متعددی است که باعث گزینش های بعدی شخصیت ها در قصه سریال پدر می شود. این که یک نقش حالات خاص، تحولات درونی و شخصیت پردازی درستی داشته باشد کمتر در اثری وجود دارد.

فضای تولید سریال پدر به عنوان نخستین فضای حرفه ای که در بازیگری تجربه می کردید چگونه بود؟

پارسا: تجربه هر لحظه به افراد کمک می کند و هر روز جهت من فضای تولید سریال پدر مثل کلاس درس بود که ازعوامل و بازیگران این سریال درس یاد می گرفتم. البته پیش از این در فضاهای راحت مثل مدرسه یا مراکز آموزشی رشته خودم تجربه بازی داشتم ولی سریال پدر فضای حرفه ای است و باید نقش بی نقص و درست اجرا شود.

هر بازیگری بالطبع در آثاری که بازی می کند سکانس یا لحظاتی برایش دوست داشتنی و تاثیر گذار هست. کدام سکانس از سریال پدر را دوست داشتید و روی شما تاثیر گذاشت؟

پارسا: در سریال پدر حامد با بازی سینا مهراد همسر من هست. بعد از فوت حامد بازی ام در فضای داخلی و سرد برایم جالب بود و آن را دوست داشتم.

من تا کنون فوت هیچ یک از عزیزانم را در زندگی تجربه نکردم و فوت حامد در سریال پدر نخستین فوت عزیز برایم بود که مرا دگرگون کرد. در واقع مدل دیگری از فوت عزیز را با سریال پدر تجربه کردم.

بازی در کنار کدام بازیگر را دوست داشتید و چه حال و هوایی را در وقت بازی برایتان به همراه داشت؟

پارسا: مهدی سلطانی. این بازیگر به علت این که مدرس دانشگاه است و در امر تدریس فعالیت دارد بیان درستی نسبت به راهنمایی بازیگرانی چون من دارد. درست ترین حالت ممکن را در بازی داشت و هر کلمه و جمله ای که بیان می کرد کلاس درس بود و به من چیزهای زیادی یاد داد و از او بسیار یاد گرفتم. بازی در کنار مهدی سلطانی به شدت لذت بخش و عالی ترین شانس جهت من بود.

آیا دوست دارید باز هم در کنار مهدی سلطانی در اثر دیگری حضور داشته باشید یا بازیگر برابر شما باشد؟

پارسا: صد درصد. تکرار همکاری دوباره با مهدی سلطانی و کمک به من در بازی شاید معجزه باشد. عوامل سریال پدر و بازیگران آن به اندازه ای خوب و پر انرژی بودند که دوست دارم در پروژه های دیگر در کنار آنان بازی کنم.

آیا شخصیت لیلا و حامد نماینده و چراغ روشن احترام به خانواده جهت مخاطب ایرانی هستند؟

پارسا: واقعیت این است که شخصیت لیلا در سریال پدر آرامش را در خانواده حامد می بیند، در حالی که این آرامش در منزل خودش نبود. این شخصیت پیش از این که عوض کردن کند و در جریان زندگی قرار گیرد حال و هوای خانواده حامد را دوست دارد. وجود خانواده ای مثل خانواده حامد در دنیای امروز کم است.

اگر خانواده حامد را معیار قرار دهیم با نگاهی به جامعه کنونی می بینیم که هر کس جهت خودش زندگی می کند، همسران در یک منزل زندگی می کنند ولی از هم دور هستند و حواسشان نیست که خانواده هستند و باید به هم دوستی کرده و توجه داشته باشند.

بازی در کنار سینا مهراد به عنوان بازیگر برابر چگونه بود؟

پارسا: سینا مهراد از سنین کودکی تا کنون تجربه بازی دارد و این تجربه به او در اجرای نقش کمک می کند. مهراد بازیگر خوبی در بازی است به شکلی که هر انرژی که بین من و او در اجرای نقشهایمان رد و بدل می شد دوطرفه بود. یعنی اگر من به او در اجرای نقش انرژی می دادم او نیز این انرژی را به من انتقال یافته می کرد. هر دو هوای هم را در بازی داشتیم و فضای همکاری بسیار خوب بود.

سریال پدر با پخش چند قسمت ابتدایی به نظر می رسد که از جذابیت مورد نیاز جهت همراه کردن مخاطب برخوردار هست. آیا در قسمت نهایی مخاطب را غافلگیر خواهد کرد؟

پارسا: قسمت اول سریال پدر به شکلی است که گویی قسمت اخر است یعنی قصه از آخر به اول روایت شده است هست. نمی توان گفت: قسمت اخر مخاطب را غافلگیر نخواهد کرد، ولی از قسمت ۱۸ سریال پدر به بعد مخاطب با داستان های متفاوتی روبرو خواهدشد.

آیا سریال پدر فصل دوم خواهد داشت؟

پارسا: در حال حاضر و تا کنون راجع به ادامه دار بودن سریال پدر و فصل دوم آن حرفی به میان نیامده است ولی این عنوان بعید نیست و ادامه دار بودن آن محتمل است چون قصه سریال پدر توانایی ادامه دار بودن را دارد.

پیشنهاداتی در این مدت به شما جهت بازی شده است است؟

پارسا: پیشنهادات سینمایی از فیلمسازان جوان و با تجربه به من شده است است ولی هنوز همکاری با آنها برایم قطعی نشده است.

ترجیح خودتان جهت بازی در اثر کدام کارگردانان است؟ کارگردانان جوان یا آنهایی که تجربه زیادی دارند؟

پارسا: در حال حاضر به علت این که در ابتدای عرصه بازیگری هستم فکر می کنم بازی در کنار فیلمسازان با تجربه جهت این که یاد بگیرم بهتر است و ترجیح خودم در مقطع کنونی گزینش آثاری با کارگردانان با تجربه است و چنانچه مسیر بازیگری ام ادامه پیدا کند به عنوان نمونه ۵ سال دیگر با کارگردانان جوان نیز کار خواهم کرد.

خودتان دوست دارید جزو کدام دسته از کارگردانان باشید؟ جوان یا با تجربه؟

پارسا: در این باره نمی توانم مقایسه کلی کنم ولی نسل جوان با در نظرگرفتن این که ذوق و خلاقیت دارد و من نیز جزو این دسته هستم فکر می کنم جهت بازی بهتر و ارائه حرف تازه، فیلمسازان جوان بهتر باشند ولی کارگردانان با تجربه چون خود را کامل می دانند و جایگاهشان تثبیت شده است است زیاد به ساخت آثاری شبیه به آن چه پیش تر ساخته اند اقدام می کنند یعنی ریسک پذیر نیستند.

لازم است بیان کنم که ذوق و خلاقیت در حامد عنقا و بهرنگ توفیقی تهیه کننده و کارگردان سریال پدر نیز وجود داشت. این دو هنوز هم به دنبال خلاقیت هستند و خودشان هم در کنار شما دست به ریسک می زنند. بهرنگ توفیقی با توجه به سابقه بالایی که در فیلمسازی دارد هنوز هم دوست دارد از خلاقیت که شاخصه جوانان است استفاده کرده و سکانس به سکانس و پلان به پلان بهتر باشد. وی در طول کار دست به ضبط و تصویربرداری دوباره می زد تا درست ترین سکانس گرفته شود. این شیوه کار برایم بسیار جالب بود و باید از این واکنش‌ها و شیوه کار الگو گرفت تا بتوان در کار به موفقیت مطلوب رسید.

آینده خود را چگونه آینده نگری می کنید.

پارسا: نمی توان گفت در آینده چه پیش خواهد آمد ولی امیدوارم در بازی ها استرس داشته باشم تا عالی ترین بازی خود را نشان دهم.

واژه های کلیدی: سریال | چگونه | سریالی | بازیگر | بازیگری | بازیگران | اخبار فرهنگی و هنری

مردم از قسمت ۱۸ به بعد سريال پدر زیاد غافلگیر می‌شوند ، شخصيت آرام ل

مردم از قسمت ۱۸ به بعد سريال پدر زیاد غافلگیر می‌شوند ، شخصيت آرام ل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz